Detaylı Yıkama Macerası Gyeon Bathe+, ValetPro Neutral, Gyeon Iron, Volvo S60

İlk arabamı aldığımda detaylı yıkama ve amiyane tabir ile detaycılığa merak salmıştım, o günlerde arkadaşlarım bana deli gözü ile bakarak daha ülkemizde detaycılığın bu kadar bilinmediği yıllarda bana bir şampuana neden 100 tl verdiğimi sordular.

Bugün ise arabamı görenler, nasıl oluyorda bu şekilde galeriden çıkmış derecesince güzel olduğunu, benzin istasyonundaki görevlinin bahşiş istemesine sahit olduklarında yüzlerindeki şaşkınlığı anlatmak ile vakit geçiriyoruz.

Bir bakış açısı olarak arabana bakmak biraz kişisel bir takıntı, kimisi aldığı arabayı tepe tepe kullanır ve sonra satar değerinden hiç bir şey kaybetmez ama bazılarıda arabası ile bir bağ kurar ve onu satsa bile harika bir şekilde bakmak ister.

Benimkisi ise ayrı bir tutku, bir takıntının ötesinde bir bilim ve hobi gibi görmek lazım. Kapalı garajımın olması, su ve elektriği çok kolay elde etmem ve komşularımın hoşgörüsü ile her pazar bir rutuele dönüşür araba bakımım. Bir araba ile 5 saat vakit geçirir mi bir kişi, evet ben geçiririm.

Sonrasında ise elimde çayım arabanın karşısına geçip 15 dk. seyrederim arabamı;

Size bu rutiellerden bir tanesini aşağıdaki videolarda sunmak istiyorum.

0 Comments
Previous Post
Next Post