Tarladan Al, Taze Al, Az Öde, Çiftçiye Destek Ol. NAR

SİPARİŞ VE BİLGİ İÇİN: 0505-425-7980 ( WhatsUp Sipariş ve Bilgi için ) 

ADRESE TESLİM – ULAŞIM DAHİL – 2TL / KG

Bugün sizlere uzun zamandır planladığım ancak zaman yokluğundan anlatamadığım bir projemi anlatacağım. Büyük şehirlerde ürünlere ulaşmamız ve sonrasında bunları satın alma sürecimiz market, pazar ve manav şeklinde olmaktadır. Marketler bizlerin en kolay ulaştığı ve diğer gıda maddeleri ile birlikte alımlarımızı gerçekleştirtiğimiz bir nevi pazar yeridir.

Özellikle sebze ve meyve alımlarımızda biz mesaili çalışanlar bu alanları yoğunlukla kullanmaktayız. Bunların dışında bizlerin pek kullanmadığı semt pazarları ve mahalle manavlarıda sebze ve meyve satışları yapmaktadır.

Bizlerin bu noktaları kullanırken yaşadığı onlarca sorundan bazıları ve çözüm yolları şöyle;

 1. Taze Ürün: Hepiniz karşılaşmıştırsınız, marketten aldığınız ürünleri dolabınıza koyduktan 5 gün sonra şekilleri bozulmaya ve çürümeye başladığını. Bunun nedeni ise bir tarladan kopartılan ürünün öncelikle T0 anında tarladan alınıp aracı vasıstası ile kendi deposuna sonrasında hal noktasına ulaşımı yaklaşık 2 gün almaktadır, marketlerin bunları alıp ana dağıtım depolarına alması ve marketlere dağıtması ise 4-5 gün arasında geçmektedir. Birde buna markette bekleme süreleri eklendiğinde taze ürüne ulaşımımız 6-7 günü bulmakta. Bundan sonra ise evimizde 1 haftalık gıdaların bozulmas süreci başlamakta.
  Bazen ise özellikle Spot market olarak tanımlanan ucuz marketlerde yeşil ve olmamış şekilde kopartılan meyve ve sebzeler sofralarımıza gelmekte bunlarında lezzetinden eser kalmadığına hepimiz şahidiz.
 2. Fire: Gıdada fire olmazsa olmaz bir gider kalemidir, bu gideri en aza indirmek için genelde olmamış şekilde kopartılan meyve ve sebzeler hem tadından kayıplara neden olmakta hemde besin değerinden. Bu ise tamamen ticari bir düşünce ile yapılan bir işlemdir.
 3. Fiyat: Fiyat alım kriterlerini belirlemede ki en önemli sebeplerden birisidir. Her ne kadar markete gittiğimizde fiyatı pahallı veya ucuz olsa dahi o ürünü alıyoruz. Belki sadece miktarında azaltma yoluna gidiyoruz. Peki fiyatı etkileyen unsurlar nelerdir,
  1. Üretici Fiyatı: Üreticiden ürün başına ödenen bedel.
  2. Komisyon: Hal veya Komisyoncu için ödenen bedel.
  3. Reyon Giderleri: Marketlerin reyon, personel,kira ve diğer giderler için yaptığı ödemeler.
  4. Ulaşım: Ürünlerin tarladan kullanıcıya kadar uzanan yoldaki oluşan giderler.
  5. Reklam Giderleri: Marketlerin reklamları için ödenen giderler.
  6. Fire: Üründe oluşan fire maliyetleri.
  7. Vergiler: Kaçarı yok.Bu giderler daha da uzatılabilir. Ancak genel anlamda yediğimiz bu ürünlerin üzerinde bu giderleri ürün fiyatına eklenmiş şekilde ödüyoruz.Aşağıda bir market rafından çektiğim fotoğrafı görüyorsunuz, neredeyse iki katına yakın bir maliyet ekleniyor ki daha ürün fiyatının içindeki benim yukarıda saydığım maliyetlerin kırılımı yapılmamış.
 4. Zaman: Her ne kadar bizler markette gezmeyi ve bir ürünü dokunarak almayı seviyor olsak da artık yeni gelen kuşak ürünlerin ayağına kadar gelmesini istiyor. Bu durum zaten internet alışverişinin cirolarına da yansımış durumda.

PEKİ BU OLUŞUM BİZE NE SAĞLIYOR,

Maddeler Halinde “Tarladan Al” oluşumu;

 1. TAZELİK: Ürünler ağaçlarından kopartıldıktan sonra 1 günde Ankara’ya gelmekte ve aynı gün paketlenerek dağıtıma çıkmaktadır. Dağıtım günlerimiz hafta sonu ile sınırlıdır.
 2. EVE HİZMET:  Güvendiğiniz ürünleri evinize kadar veya sizin önerdiğiniz başka bir adrese araçlarımız ile getiriyoruz. Bu sayede gereksiz zaman kaybına mağruz kalmıyorsunuz.
 3. FİYAT: Bir çok ek giderden arındırılmış, çiftçinin kazandığı ve çiftçinin gelişmesine olanak sağlayan bir fiyat politikası ile uygun, doğal ve güvenli gıdaya ulaşıyorsunuz.
 4. PAKETLEME: Tek üründen oluşan ve en az alım miktarı olan siparişlerde depozitosuz paketleme kutularda veya poşetlerde sunulurken, sistemin gelişmesi ile oluşacak büyük Ankara ağında plastik özel depozitolu kasalarda çok farklı ürünlerin yerleştirildiği paketleme sistemi ile size özel haftalık sebze ve meyve sevkiyatları oluşacaktır.
 5. DOĞAL ÜRÜN: Tedarik edilen ürünlerin birincil şartı ürünlerin endüstriyel tarım ile yapılmamasıdır. Ürünler bu işe gönül vermiş değerli çifçiler tarafından doğal yollarla kendi çocuk ve torunları için elleri ile sevgisiyle büyüttükleri ürünler içindir. Bu nedenle ARZ her zaman az olacaktır.
 6. ARZ / TALEP DENGESİ: Arz her zaman bu yöntemde az olmak zorundadır, bunun nedeni endüstriyel tarımda olduğu gibi talebi karşılamak için kimyasal hızlı büyüme hormonları kullanmadan doğal büyüme eğrisinde gıdaların üretilmesinden dolayı ARZ her zaman TALEP’in gerisinde olacaktır. Bu fiyatın yüksek olacağı anlamına gelmesin, fiyat ürünlerin hak ettiği değerde olacaktır.

SİPARİŞ İÇİN;

05054257980 nolu Whatsup Numarasından İletişime Geçebilirsiniz.

0 Comments
Previous Post
Next Post